Trenérka Nina

Již od malička jsem blázen do pohybu, sportu. Jednoduše nikdy nezůstanu dlouho sedět na jednom místě, možná je to i díky tomu, že jsem střelec - stále akční a hlavně pozitivní!

MOJE CESTA

Mé mírné zkrocení začalo tancem, a to ve 4 letech.

Začala jsem tančit moderní tance v jedné taneční skupině v Ústí nad Labem, odkud také pocházím. Tréninky stály vždy za TO, tvrdá dřina, jasný cíl a hlavně disciplína, která mne doprovází dodnes. V tanečním světě jsem působila 15 let - závodní tančení, a poté i trénování. Díky tanci jsem mohla zažít Mistrovské soutěže po celém světě a několikrát i zvítězit.

Ovšem já jsem velmi akční člověk, kterému nestačí pouze jeden sport, a hledá vždy něco nového, novou výzvu!)

Od dětství mne bavily bojové sporty, obzvlášť ,,mírné” rvaní s mým bratrem, haha.

A tak jsem se v 16 letech rozhodla, že zkusím Thai - box - skvělý sport na zlepšení fyzické kondice, rychlosti, koordinace a samozřejmě také TO správné vybití.

Thajskému boxu jsem se věnovala 4 roky, kdy jsem trénovala na soukromých lekcí s trenérem. Proběhlo i pár sparingů, které jsem si užívala, haha a věřím, že tenkrát i můj ,,drsný” a motivující trenér.

V 19 letech jsem se přestěhovala do velkoměsta - Prahy. Praha pro mne byla tenkrát doslova ,, Španělská vesnice”, plno nových míst, tramvaje a metro.

Znáte to, přestěhujete se, ale za rodinou musíte alespoň o víkendech vždy přijet a dokázat, že nehladovíte a žijete. Tyto víkendy jsem vždy využila k rannímu běhu.

Začala jsem běhat o víkendech, kdy pro mne pouhý 1 km byl maraton. Cítila jsem se jako kdybych vážila několik kg a nemohla udělat už ani jeden krok, a jak jinak - se tímto Běh stal mou další výzvou!

Můj cíl byl jasný a mám to tak i dodnes - uběhnout, co nejvíce km.

Již to budou 4 roky, co běhám každé ráno. Jsem střelec, který má svou hlavu, a tak si jdu vždy za svým cílem i přes veškeré překážky od lidí, kterým se to nelíbí. Mne Běh naplňuje, dodává energii a motivaci do každého dne.

Prvně se mi lidé smáli, poté to zkusili a někteří z nich si to zamilovali. A to mne velmi těší.

Díky tomuto každodennímu běhání jsem se v roce 2018 zapsala do knihy Českých rekordů za nejvíce uběhlých km za jeden rok v kategorii Ženy, pro upřesnění jsem uběhla 5 822,07 km/rok.

Běh mne jednoduše baví, co více říci, haha.

V roce 2017 jsem si uvědomila jednu důležitou VĚC - že sport miluji a práci s lidmi také, tak proč se tomu nevěnoval naplno a mít to jako práci!

Udělala jsem si tedy certifikát na Osobního trenéra ve fitness akademii IQ pohyb v Praze, kteří patří dle mého názoru mezi nejlepší školitele těchto a dalších seminářů.

Samozřejmě nestačí mít pouze nějaký papír s osvědčením, Vy sami se musíte osvědčil a získat si ty své klienti, pro které se stanete motivací a pomůžete jim k jejich vysněnému cíli.

Prvně to pro mne bylo těžké. No řekněte sami - hubená malá holka chce získat klienty - takto mne dříve ostatní trenéři nazývali. Ovšem já se nevzdala a sama jsem si uvědomila, že pouze běhání mi stačit nebude. Začala jsem tedy na sobě dřít - chodit do posilovny a tvrdě trénovat, být motivací pro své klienti. Nikdy jsem ve fitness netrénovala se stroji, věděla jsem, že stroje mi nepomůžou, a že musím poznat své těle. Na co mé tělo funguje a raději zvednout svou váhu než činku.

Ze začátku mne to nebavilo a říkala si, že budu raději 4 hodiny běhat než být hodinu v posilovně. Ovšem postupem času mne to začala opravdu bavit, měla jsem motivaci!

Mou motivací byla má práce nebo-li mí klienti, které chci motivovat, aby bojovali, šli si za svým cílem a hlavně se nevzdávali!

Nyní mám fitness jako domov, a to doslova. Chodím tam vždy s úsměvem a radostí, protože vím, že uvidím svého klienta, kterému pomůžu se přiblížit blíž k jeho cíli a samozřejmě mu jako bonus vykouzlím úsměv na tváři.

K fitness patří i pestré a zdravé stravování.

Od malička jsem milovala na každém obalu potravin - nutriční hodnoty. Nerozuměla jsem tomu, ale viděla jsem hodnoty, a to mne bavilo.

Po trenérském certifikátu jsem si udělala certifikát na Nutričního poradce ve fitness Improve Academy, kde nám školitelé vysvětlili opravdu vše a já byla šťastná, že jsem mohl tento skvělý kurz absolvovat a získat tak osvědčení.

Každý člověk miluje jídlo, jelikož nám dává potřebné, jen je důležité poznat TO správné zdravé jídlo, na kterém si pochutnáme a nebudeme si nic špatného vyčítat.

Na světě existuje bohužel mnoho nemocí, které způsobuje právě špatné jídlo, a proto jsem tu obzvlášť JÁ! ,,Pedant” na stravu již od malička, který Vám rád pomůže a ukáže, jak skvěle může chutnat zdravá strava!